گسکت اسپیرال وند

گسکت اسپیرال وند

گسکت اسپیرال وند یا واشر اسپیرال واند (Spiral Wound Gasket) شامل ترکیبی از فلز پرکننده و مواد می باشد (به طور معمول کربن فولاد ضد زنگ و یا غنی) که به طور کلی، واشر فلزی به سمت خارج در یک مارپیچ مدور (اشکال دیگر نیز امکان پذیر است) با مواد پر کننده (به طور کلی یک گرافیت انعطاف پذیر) در همان شیوه، اما با شروع از سمت مخالف میل می کند. این نتایج در لایه های متناوب از فلز و مواد پرکننده به عنوان عنصر آب بندی، عمل میکند.

این نوع گسكت دارای یك لایه از جنس فولاد ضد زنگ و یك لایه پركننده از جنس آزبست یا تفلون و یا گرافیت می باشد كه با مقطع V شكل و بصورت فشرده دور هم پیچیده شده است. (مقطع V شكل باعث می شود این گسكت ها فشار بیشتری تحمل كنند) ضخامت این نوع گسكت برای تمام اندازه ها و كلاس ها یكسان می باشد. این گسكت ها از تركیب یك فلز شكل داده شده سیمی و مواد نرم پركننده تشكیل گردیده اند.

شكل این گسكت ها هنگامی كه در بین دو فلنج فشرده می گردند تاثیر زیادی در آب بندی دارد. این نوع لایی ها ممكن است دارای رینگ داخلی و یا رینگ خارجی باشند كه رینگ داخلی میزان خوردگی فلنج را كاهش داده و از اجزای آب بندی محافظت می كند و رینگ خارجی برای صحیح نصب كردن لایی كاربرد دارد.

انواع گسكت های اسپیرال وند بر اساس رینگ داخل و خارج:

  1. گسكت اسپیرال وند بدون رینگ Spiral wound Gasket Element only
  2. گسكت اسپیرال وند با رینگ داخل Spiral wound Gasket with inner ring
  3. گسكت اسپیرال وند با رینگ خارج Spiral wound Gasket with outer ring

 

ویژگی واشرهای اسپیرال وند:

۱- بدلیل استفاده از چندین حلقه متوالی نوار فلزی كه توام با نوار میانی (فیلر) پیچیده می شود، واشرهای اسپیرال قابلیت آب بندی بسیار خوبی دارند.

۲- با انتـخاب جنس مناسب برای نوار فلزی و نوار فیلر، واشر اسپیرال كلیه كاربردهـای صنعتی تا فشار ۲۰۰bar و محدوده حرارتی ۲۰۰- تا ۱۰۰۰+ درجه سانتیگراد و انواع محیط های شیمیایی را پوشش می دهد.

۳- بر حسب شرایط محیط نصب واشر (دما، فشار، و…) نوار فلزی از جنس فولادهای ضد زنگ (Stainless Steel 304 316 321 ) مس ، نیكل و یا تیتانیوم انتخاب می گردد. نوار فیلر نیز بر حسب نیاز از جنس گرافیت، تفلون، سرامیك و یا مواد نسوز انتخاب می گردد.

۴- بدلیل قابلیت ارتجاعی مناسب، واشرهای اسپیرال در برابر ارتعاش، شوك حرارتی و شوك فشار بسیار مقاوم می باشند.

۵- سهولت نصب یكی از ویژگی های بارز واشرهای اسپیرال می باشد. بدلیل عدم استفاده از چسب در هنگام مونتاژ این واشر ها، تعویض و جایگزینی واشرهای اسپیرال بسیار آسان می باشد. واشرهای اسپیرال هیچگونه اثر تخریبی بر روی سطوح فلنج ندارد.

این محصول در فروشگاه نسوزآوران آترا قابل عرضه می باشد.

تماس با ما