صفحه فیس بوک نسوز آوران آتراصفحه اینستاگرم نسوز آوران آتراکانال تلگرم نسوز آوران آترا

پشم شیشه (Glass Wool) یک ماده عایق ساخته شده از الیاف شیشه ای است، به صورت رول تولید شده و دارای خواص حرارتی و مکانیکی متفاوت می باشد؛ در بعضی موارد هم به صورت اسپری تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

پشم شیشه در مکان هایی مثل زیر شیروانی و قسمت زیرین سازه ها، ورق ها و پانل ها و عایق سطوح مسطح و لوله کشی و جلوگیری از نفوذ صدا مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مزایای پشم شیشه طول عمر بسیار زیاد آن می باشد که به لحاظ مواد اولیه آن یعنی شیشه نسبت به عوامل محیطی و خارجی مقاوم است.پشم شیشه به هیچ وجه دچار هوازدگی نشده و الیاف آن پودر و شامل ریزش نمیشود.این به ان دلیل بوده که در فرآیند تولید پشم شیشه از مواد اولیه همچون نمک و سنگ استفاده نمی شود.

از مزیت های مهم پشم شیشه مقاومت حرارتی آن می باشد. به صورت کلی پشم های معدنی از لحاظ رفتار در مقابل آتش دارای بالاترین مشخصات استانداردهای آتش می باشد.استفاده از رزین فنولیک به عنوان اتصال دهنده پلیمری در تولید پشم شیشه کاربرد این عایق را تا 300 درجه سانتیگراد تقلیل داده است اما نوع بدون رزین آن تا 600 درجه سانتیگراد مقاومت حرارتی دارد.پشم شیشه جزو مواد نسوز یا غیر قابل سوختنی A1 مصالح و فرآورده های ساختمانی می باشد.

 

در کلیه استانداردهای بین المللی، عکس العمل عایق پشم شیشه در برابر آتش از 2 بعد مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.

1. مشارکت در آتش سوزی:

پشم شیشه (پایه سیلیس)، بر خلاف عایق های گروه پلی یورتان و پلی استایرن (پایه کربن)، در آتش سوزی مشارکت ندارد.

درصورتیکه شعله ور شدن عایق های پایه کربنی در هنگام آتش سوزی، باعث متصاعد شدن گازهای سمی دی اکسید کربن، مونواکسید کربن و سیانید هیدروژن میگردد که به مراتب خطرات بیشتری نسبت به خود حریق داشته و موجبات  خفگی و مرگ سریع ساکنین را فراهم می سازد.

2. مقاومت در برابر آتش:

در مجموعه عایق های مورد استفاده در سازه ها، عایق های معدنی مقاومت بسیار زیادی در برابر آتش سوزی داشته و نه تنها در سرعت افزایش دامنه آتش مشارکت نمی نمایند، بلکه تاخیر قابل توجهی نیز در گسترش آتش بوجود می آورد.

پشم شیشه در بارگزاری های سنگین و فشردگی تا حد مشخص به دلیل شکل خاص شبکه الیافی دچار تخریب فیزیکی نشده و قابلیت خود را حفظ می نماید.

 

این محصول در فروشگاه نسوزآوران آترا قابل عرضه می باشد.

 

پشم شیشه یک ماده عایق ساخته شده از الیاف شیشه ای است، به صورت رول تولید شده و دارای خواص حرارتی و مکانیکی متفاوت می باشد؛ در بعضی موارد هم به صورت اسپری تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.پشم شیشه یک ماده عایق ساخته شده از الیاف شیشه ای است، به صورت رول تولید شده و دارای خواص حرارتی و مکانیکی متفاوت می باشد؛ در بعضی موارد هم به صورت اسپری تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

پشم شیشه یک ماده عایق ساخته شده از الیاف شیشه ای است، به صورت رول تولید شده و دارای خواص حرارتی و مکانیکی متفاوت می باشد؛ در بعضی موارد هم به صورت اسپری تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

پشم شیشه

 

پشم شیشه
Rated 3.5/5 based on 2 reviews

اشتراک گذاری این مطلب

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

در صورتی که به مشاوره نیاز دارید ، با کارشناسان ما تماس بگیرید

لاستیک دیافراگم

لاستیک دیافراگم (Diaphragm Rubber Sheet) با استفاده از دیافراگرام تقویت شده در در ابعاد و قطرهای مختلف ساخته می شود. ...

ادامه مطلب...

پکینگ گرافیت خالص

پکینگ گرافیت خالص (Pure Graphite Packing) بسیار انعطاف پذیر بوده و از الیاف گرافیت خالص منبسط شده ساخته شده است. این ...

ادامه مطلب...

ورق آزبست نسوز

ورق آزبست نسوز (Asbestos Sheet) از الیاف آزبست ضدحریق ساخته شده است که با سیمان با دوام تقویت شده است. این ورق ها در ...

ادامه مطلب...

چسب آپارات لاستیک SC2000

چسب آپارات لاستیکی SC2000 نسوز (Cement SC2000 Adhesive) محصول شرکت TipTop آلمان می باشد که برای آپارات (اتصال) تسمه های ...

ادامه مطلب...

تلگرام نسوزآوران آترا

فروشگاه

 • تهران ، میدان امام خمینی ، خیابان امیر کبیر ، نبش سعدی جنوبی ، شماره 561
 • 33928001 021
 • 33924005 021
 • 33924007 021
 • فکس: 33927962 021
 • مدیریت : بهزاد فرج زاده
 • 11 47 118 912 98+

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

دفتر مرکزی

 • تهران ، خیابان مطهری ، خیابان سلیمان خاطر ، کوچه مسجد ، پلاک 19 ، واحد 3
 • 88343896 021
 • 88344568 021
 • 88344290 021

 

تاییدیه ها

 نسوزآوران آترانسوزآوران آترانسوزآوران آترا ستاد ساماندهی